Запрошуємо до Полтави!

Відкриваємо Полтавщину серцем!

Зустріч учасників турніру «ТОП-Енергія 2020», яка мала б відбутися вже найближчим часом у Полтаві, відтерміновується на один рік. А доти ми пропонуємо ближче познайомитися з нашими славетними земляками та найцікавішими туристичними об’єктами полтавського краю і в зв’язку з цим  розпочинаємо цикл статей про відомі імена, які мають прадавній генетичний зв’язок з Полтавщиною.

Серед них, наша напівлегендарна землячка Маруся Чурай, чиїми творами ми з радістю насолоджуємося дотепер. У Полтаві народилися «Наталка Полтавка» і «Енеїда» Івана Котляревського, поклавши початок новій українській літературі. Із селища Чорнухи, босоніж у світ помандрував поет і філософ Григорій Сковорода. Полтавець Самійло Величко у вісімнадцятому столітті створив літопис, що став основним джерелом вивчення історії козацтва в Україні.

Родина Пошивайлів – одна з тих, які сформували реноме столиці українського гончарства – селища Опішне, жителі якого три тисячоліття займаються гончарством, а деякі майстри стверджують, що саме тут вигадали відомих глиняних баранців та свистунців.. Це своєрідний туристичний магніт регіону. Нещодавно Опішня за версією одного з відомих туристичних медіа, увійшла у десятку незвичайних сіл України.

У Миргороді знаходиться сучасний бальнеогрязьовий курорт, вода з якого визнана найзахищенішою від зовнішніх впливів мінеральною водою України. Також Миргород – місто таємниць і легенд. Здається, що біля Миргородської калюжі досі гуляють наші земляки – письменник Панас Мирний, художник Володимир Боровиковський, славетний гетьман Данило Апостол. І звичайно ж, геній світової літератури Микола Гоголь. Він, до речі, повідав світу і про Національний Сорочинський ярмарок – найбільший в Україні і найвідоміший за її межами ярмарково-виставковий захід, що проводиться раз на рік наприкінці серпня у Великих Сорочинцях.

У нашому краї зазвучала українська класична музика видатного композитора Миколи Лисенка. Полтавщина – батьківщина декабриста Сергія Муравйова-Апостола, вченого-винахідника зі світовим ім’ям Юрія Кондратюка. Тут народилися Панас Мирний, Євген Гребінка, Леонід Глібов, Микола Ярошенко, Олесь Гончар, Павло Загребельний, Василь Симоненко, Борис Олійник, Раїса Кириченко.

Цей список можна довго продовжувати, але краще буде познайомитися ближче з нашим найбільшим скарбом – гостинними, щирими, відкритими і талановитими людьми та зануритися у неперевершену атмосферу полтавського краю багатого на цікаві місця та мальовничу природу.